Her ebat ve nitelikte buhar odaları…

Buhar banyosu vücudu toksinlerden arındırmanın en basit ve etkili yollarından biridir. Gözenekleri açılarak terleyen cilt vücudun ürettigi metabolik maddeleri ve diger atıkları dısarı atabilir. Yüksek nem seviyesi vücut ısısını artırarak birincil ısı transfer mekanizması haline getirir ve vücut üzerinde önemli miktarda yogusmaya sebep olur. Bu, Buhar banyosunda 10-15 dakikalık bir zaman aralığında temizleme ve iyileştirme etkisinin ortaya çıkmasını sağlar. Buhar banyosu esnasında 100-150 atım hızına ulaşan kalp kan dolaşımının hızlanmasına sebep olur, öte yandan genişleyen kılcal damarlar sayesinde tansiyon yükselmez.

Bitki özlerinden yapılan esans yagları buhar içine tüm odaya yayılır. Buhar ve Aromatik yaglar cilt ve solunum sistemine nüfuz ederler ve saglık açısından olumlu etkiler meydana getirirler. Nemin ve sıcaklıgın rahatlatıcı birlesimi, tansiyonu sakinlestirir, sinir sistemini yatıstırır ve tüm organlara ve dokulara olan kan dolasımını arttırır.

Yaklasık 60 dereceye kadar ısıtılan su buharı, su geçirmez bir odadaki nozullardan dısarıya aktarılmaktadır. Bu sekilde cilt nemlendirilir, solunum yollarına etki eder ve nefesi açar. Ayrıca su buharı gözenekleri açarak cildin temizlenmesini saglar.


Her ebat ve nitelikte Buhar Odası tasarım ve üretimi Benelava kendi bünyesinde gerçeklestirmektedir. Alternatif malzeme seçenekleri, diger ünitelerle entegrasyon, sıcaklık ve nem degerlerine göre farklılasmıs buhar odaları isletmenize deger katacaktır.

'